تولید محصولات مفتولی

کاربرد مش جوشی در معماری

مش جوشی از جمله محصولاتی است که به دلیل تنوع زیاد، ساختار ساده و انعطاف پذیری بالا، در صنعت معماری کاربردهای گوناگون دارد.

مش جوشی چیست؟

مش جوشی از مفتول تشکیل شده است که به صورت تار و پود بر روی هم قرار گرفته و تشکیل مربع یا مستطیل را می دهند. در نقاط اتصال توسط دستگاه مش باف، جوش نقطه ای داده می شود. به همین جهت، مش جوشی استحکام بسیار بالایی دارد.

مزایای استفاده از مش جوشی در معماری

  • عبور جریان هوا: این مورد به خصوص در دیوارهای داخلی بسیار موثر است که هوا در فضای اتاق جریان داشته باشد.
  • عبور تاسیسات یا کابل های سیم برق: با رعایت ایمنی می توان کابلهای برق را از بین ساختار مش جوشی انتقال داد.
  • قابلیت جابجا کردن سازه مش، در صورت نیاز
  • سازگار با محیط زیست
  • نصب سریع و آسان
  • انعطاف پذیری در طراحی و ساخت
  • اقتصادی و کم هزینه

کاربرد مش جوشی در معماری:

– کاربرد مش جوشی در معماری داخلی:

دیوار سبز / پارتیشن خانگی: در معماری ایرانی از قدیم برای جداسازی فضای داخلی اتاق های بزرگ، از پارتیشن استفاده می کردند. پارتیشن خانگی انواع مختلفی دارد. ، ترکیب مش جوشی به عنوان پایه نگهدارنده، گیاهان طبیعی و چوب می باشد. که حس طبیعت و تازگی به فضای اتاق می دهد.

 

کاربرد مش جوشی در معماری

دیوار سبز میلگردی

 

راهرو و ستونهای داخلی

برای زیباسازی فضای داخلی مجتمع های اداری و تجاری، لابی هتل ها و مجتمع های مسکونی، پارکینگ ها و … استفاده از مش جوشی، برای نصب پوشش گیاهی کاربرد بسیاری دارد.

باغ معلق: ایده جالبی است اگر یک باغ معلق در بالای اپن آشپرخانه یا میز نهارخوری داشته باشید. به علاوه ترکیب گیاهان و نورپردازی فضای جالبی به خانه شما می دهد.

دکوراسیون فروشگاه، کافی شاپ و رستوران: می توان از مش جوشی، به عنوان قفسه و دکور فروشگاه نیز استفاده کرد. به علاوه ترکیب دیوار سبز و سقف معلق، دکوری سبز و با طراوت برای کافی شاپ یا رستوران شما به ارمغان آورد.

– کاربرد مش جوشی در محوطه سازی و نمای بیرونی:

حصار یا دیوار باغ

محوطه سازی: پله گابیونی، آتشدان گابیونی، استخر، باغچه

نمای بیرونی ساختمان: نمای ساختمان را می توان با استفاده از دیوار سبز یا دیوار گابیونی زیباتر کرد. از نظر اقتصادی نیز به صرفه تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *